Marka w świecie gier komputerowych
W świecie gier komputerowych markę można wyrobić sobie właściwie na dwa sposoby. Są firmy, które wydają wyłącznie wysokiej jakości gry, o czym po pewnym czasie przekonują się gracze i od tego momentu pilnie śledzą kolejne tytuły wypuszczane przez dane przedsiębiorstwo. Drugim sposobem jest wylansowanie jednej znakomitej produkcji i pracowanie nad kolejnymi jej częściami.
Z komercyjnego punktu widzenia, dobrze by było, gdy w takiej grze pojawił się wyrazisty bohater, który z czasem uzyskałby status kultowego. Wówczas można na nim zarabiać na różne sposoby. W dzisiejszych czasach bohaterowie gier niekiedy uzyskują taką pozycję, jak bohaterowie filmów, komiksów czy książek.
Oczywiście, dotyczy to tylko nielicznych postaci, ponieważ gry komputerowe nie mają takiej długiej i bogatej historii jak literatura czy kino. Niemniej jednak, grono legendarnych bohaterów gier z każdym rokiem się powiększa. Rozpoznawalna i lubiana postać z gry komputerowej może zostać przeniesiona na ekrany kin.
Tak stało się na przykład z Riddickiem, którego teraz każdy gracz utożsamia z aktorem Vinem Dieselem. Bohater z gry komputerowej może również pojawić się w komiksie, książce czy też w grze planszowej. W dzisiejszych czasach można również sprzedać jego wizerunek do reklamy.
Do tego trzeba jeszcze dodać różnego rodzaju gadżety z jego podobizną, takie jak koszulki czy kubki. Status kultowego bohatera może zapewnić spore dochody firmie, która go stworzyła i wypromowała. Żeby na tym zarobić, trzeba się jednak trochę postarać.
Polecane artykuły
Świat pełen współczesnej elektroniki wart refleksji
elektronika Czy potrafimy sobie wyobrazić świat bez prądu? Tego typu wizja jawi się jako katastrofa i nie ma się czemu dziwić. Zdecydowana większość codziennych czynności opiera się na wykorzystywaniu prądu i ściśle związanej z nią elektroniki. Nie potrafimy funkcjonować tak jak nasi przodkowie, k
Czy interesują nas gry komputerowe dla dzieci?
gry komputerowe Jest spore grono rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci grały w gry komputerowe, bo obawiają się, że to doprowadzi do uzależnienia, albo boją się, że ich dzieci będą grały w gry, które nie są przeznaczone do ich wieku. Prawda jednak jest taka, że jeśli rodzice poświęcą trochę cz